Ostatnio wrzuciłam na fanpage zdjęcie mojego zamówienia ze sklepu www.biogo.pl. Zapytałam, czy chcielibyście poznać zawartość mojej szafki, ...

Jak wygląda moja zdrowa szafka i gdzie robię zakupy?

/
0 Comments
Ostatnio wrzuciłam na fanpage zdjęcie mojego zamówienia ze sklepu www.biogo.pl. Zapytałam, czy chcielibyście poznać zawartość mojej szafki, więc oto jest. Bez ściemy i ukrywania gotowych zupek w szufladach.Gdzie robię zakupy?

Kasze, mąki, olej kokosowy i inne zdrowe produkty kupuję zazwyczaj przez internet. Jest to o wiele tańsza opcja niż w sklepach stacjonarnych. Fakt, jednorazowo wydaje dosyć duże kwoty, ale takie zakupy wystarczają mi często nawet na kilka miesięcy. Kupowanie produktów w dużych opakowaniach jest bardziej ekonomiczne. Np. Kilogramowe opakowanie nasion chia w sklepie internetowym kosztuje ok 15 zł. W sklepie eko płacimy tyle samo za 100 g. Nie ma sensu płacić 60 zł za słoik oleju kokosowego nierafinowanego w sklepie stacjonarnym, bo można w internecie znaleźć w fajnej promocji za 35-40 zł. W dodatku przy większym zamówieniu przesyłka jest gratis. Możecie przecież zrobić zamówienie z przyjaciółką. Z natury jestem człowiekiem leniwym i lubię jak kurier przynosi mi tak ciężkie zakupy pod drzwi :)Co znajduje się w mojej szafce?

W mojej szafce nie ma miejsca na produkty przetworzone. Dwa lata temu wyrzuciłam wszystkie produkty, które są niezgodne z moją dietą i tobie też to polecam. Kiedy nie masz śmieciowego żarcia w szafce, nie będziesz po nie sięgać. Zbuduj sobie bazę produktów, z których możesz ugotować coś zdrowego na co dzień. W mojej szafce zazwyczaj nie wiele się zmienia. Ostatnio doszedł słodzik raczej w ramach ciekawości i testowania. Po za tym co mam w szafce kupuję tylko mięso i ryby (jajka mam od mamy) oraz dużo, dużo warzyw i czasami owoce. Właśnie z tych produktów składa się moja dieta.

Kasze i ziarenka:
Jaglana
Gryczana
Ziarno Amarantusa
Komosa ryżowa
Słonecznik
Migdały
Orzechy nerkowca
Chia
Len

Mąki:
Kokosowa
Jaglana
Ryżowa
Gryczana
Kasztanowa

Słodziki:
Erytrol
Ksylitol
Miód
Suszone daktyle

Dodatki:
Kakao
Karob
Wiórki kokosowe

Tłuszcze:
Olej kokosowy
Oliwa z oliwek
Smalec (trzymam w lodówce)

We wspólnej szafce ze współlokatorami:
Przyprawy i zioła
Sól himalajska
Kawa mielona
Herbaty zielone, czarne, białe

A ty masz taką zdrową szafkę, gdzie trzymasz swoje skarby? :)


You may also like

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.