Dzisiejszy wpis będzie podsumowaniem jesiennego wyzwania 4 TYGODNIE BEZ SŁODYCZY. Mam kilka refleksji po tym słodyczowym detoksie. Znalazłam...

Ile słodyczy można zjeść na raz?

/
0 Comments
Dzisiejszy wpis będzie podsumowaniem jesiennego wyzwania 4 TYGODNIE BEZ SŁODYCZY. Mam kilka refleksji po tym słodyczowym detoksie. Znalazłam też odpowiedź na pytanie ile słodyczy można zjeść na raz.Przez cztery tygodnie sukcesywnie zamalowywałam różowe serduszka na mojej tablicy. Zrezygnowanie ze słodyczy nie było dla mnie jakimś ogromnym wyzwaniem. Gdy miałam ochotę na coś słodkiego robiłam sobie czekoladowy budyń z kaszy jaglanej albo jabłka zapiekane pod owsianą kruszonką. Zawsze miałam też przy sobie pojemnik z jedzeniem, więc nie musiałam ratować się batonem ze sklepu. Radziłam sobie świetnie, więc wszystkie serduszka zostały zamalowane. Wszystkie, za wyjątkiem dwóch ostatnich.


Razem z przyjaciółką, z którą podjęłam to wyzwanie, postanowiłyśmy na początku, że po tych czterech tygodniach zrobimy mega cheat meala. Wytrwałyśmy prawie do końca, bo w sobotę było Halloween, a moja kumpela była w podłym nastroju. Postanowiłyśmy wcześniej zakończyć wyzwanie i wybrałyśmy się do sklepu. Nie jestem z tego dumna, ale kupiłyśmy nasze ulubione słodycze i zrobiłyśmy sobie cheat wieczór.

I wiecie co? Nie sprawiło mi to tak wielkiej radości jakbym się mogła spodziewać. Już po kilku kostkach czekolady i paru ciastkach zrobiło mi się niedobrze. Milky way nie smakował mi tak jak w dzieciństwie. Nawet nie otworzyłyśmy moich ulubionych kiedyś strongów. Nie wiem co ja widziałam w tych słodyczach? Wszystkie były dla mnie za słodkie i mdłe. Jedyne na co miałam ochotę tego wieczory, to wymioty.

Jestem na siebie zła, że zjadłam te paskudne rzeczy. Przez cztery tygodnie jadłam regularnie i bardzo dbałam o wszystkie posiłki. Byłam dumna z siebie i swojej diety. Naprawdę nie brakowało mi tego świństwa ze sklepu. Po co więc zjadłam te wszystkie słodycze?

Producenci dbają o to, żebyśmy kupowali te wszystkie pięknie wyglądające czekoladki i ciasteczka. Półki w sklepach uginają się od niezdrowego jedzenia. Reklamy słodyczy kuszą nas zniewalającym smakiem jaki poczujemy, kiedy otworzymy opakowanie czekolady. Tak, producenci wiedzą jak nas zachęcić do kupowania słodyczy.

Co dało mi wyzwanie 4 TYGODNIE BEZ SŁODYCZY?

To wyzwanie pomogło mi wzmocnić moją silną wolę. Dowiedziałam się, że umiem żyć bez słodyczy i mogę się obejść bez tego świństwa. Mam zamiar kontynuować wyzwanie na stałe. Chciałabym całkowicie wyeliminować cukier z mojej diety. Wcale nie potrzebuję go do szczęścia ;)

Jeśli chcecie podjąć takie wyzwanie tabelkę możecie znaleźć TUTAJ. Zachęcam do wydrukowania, daje to większą motywację :)

Ile słodyczy można zjeść na raz?

Jeszcze kilka lat temu zjedzenie dużej tabliczki czekolady nie stanowiło dla mnie wyzwania. Dwie blachy własnoręcznie upieczonych bez? Nie ma problemu! Teraz po kilku ciastkach mam ochotę zwymiotować. Przez zdrową dietę całkowicie zmieniło się postrzeganie przeze mnie smaków. Sklepowe słodycze są teraz dla mnie zdecydowanie zbyt słodkie. Jedzenie tego na co dzień tępi nasze kubki smakowe. Po co więc jeść te rzeczy?

Mogłam napisać, że wyzwanie zakończyło się powodzeniem. W końcu nie lubię publicznie przyznawać się do porażek. Nie chcę tracić na wiarygodności. Tak samo jak wy muszę się zmagać z pokusami. Zdrowy styl życia nie jest łatwy, ale warto iść tą drogą. Tym wpisem chciałam wam przekazać, że nikt nie jest idealny. Przez cztery tygodnie trzymałam się zdrowej diety, a na koniec zjadłam czipsy, ciastka i czekoladę. Czy to znaczy, że jestem słaba i powinnam się poddać? Zdecydowanie nie! Od poniedziałku zaczynam dietę Paleo. Już nie mogę się doczekać! Po tym co zjadłam wczoraj, na długo odechciało mi się słodyczy.

A wy, wytrwaliście do końca wyzwania? Ile słodyczy potraficie zjeść na raz?


You may also like

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.