Mam sceptyczne podejście do każdej nowej diety i informacji zawartych w internecie. Zanim w coś uwierzę, muszę sprawdzić to na własnej skórz...

Chcesz być paleo? Koniecznie przeczytaj tę książkę!

/
0 Comments
Mam sceptyczne podejście do każdej nowej diety i informacji zawartych w internecie. Zanim w coś uwierzę, muszę sprawdzić to na własnej skórze. Do przetestowania diety paleo zabierałam się jak pies do jeża. Odkładałam to na bliżej nieokreślone potem, bo wiedziałam, że będzie ciężko. Lektura książki Robba Wolfa "Paleo dieta" była dla mnie ostatecznym impulsem do zmiany nawyków żywieniowych. Zastanawiasz się czy warto przejść na paleo? Musisz przeczytać tę książkę.


Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega dieta paleolityczna, zajrzyj TUTAJ. Znajdziesz tam podstawowe informacje dotyczące tego systemu żywieniowego.

Najpierw kilka słów o autorze. Robb Wolf jest biochemikiem, który z laboratorium przeniósł się na siłownię, by stać się jednym z najbardziej wziętych trenerów ma świecie. Ma dar przekonywania. Świetnie przekazuje wiedzę i dzieli się swoimi doświadczeniami. Nie wmawia nikomu, że jego racja jest najlepsza. On zachęca, by osobiście przetestować jego rady i przekonać się, czy rzeczywiście mówi prawdę.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera dużo wiedzy teoretycznej, ale podanej w bardzo przystępny sposób. Jeśli nie interesuje Cię jak wygląda trawienie, jak przebiegają procesy metaboliczne oraz w jaki sposób ziarna nam szkodzą, możesz od razu przejść do części drugiej. W niej zawarte są praktyczne porady dotyczące codziennej diety oraz jadłospis na 30 dni. 

Bardzo mi zależało na tym, aby dowiedzieć się, dlaczego ta dieta jest taka zdrowa i wyjątkowa. Ta książka rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Można się z niej dowiedzieć jakie pokarmy korzystnie wpływają na nasz wygląd i samopoczucie, a jakich produktów powinniśmy się wystrzegać. Wszystko poparte jest żywymi dowodami w postaci pacjentów, których uzdrowiła dieta paleo. 

Robb Wolf rzucił mi wyzwanie. Cwaniak wiedział jak mnie podejść ;) Mówi, że warto spróbować. Przecież 30 dni to nic w porównaniu z całym naszym życiem. Gwarantuje nam, że poczujemy się lepiej, jeśli tylko spróbujemy wdrożyć w życie jego rady. 

Tak więc spróbowałam. Za kilka dni kończy się moje trzydziestodniowe wyzwanie i już nie mogę się doczekać, aż opowiem wam o moich obserwacjach. Bardzo dużo nauczyłam się przez ten miesiąc. "Paleo dieta" otworzyła mi oczy i sprawiła, że wróciłam do kulinarnych eksperymentów. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy paleo będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, przeczytaj tę książkę. Na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. 


You may also like

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.