Małymi krokami staram się przejść na dietę Paleo. Zmiana nawyków żywieniowych jest trudniejsza niż mi się wydawało. Dlatego zaczęłam od śni...

Jajka z boczkiem i awokado #Paleo

/
0 Comments
Małymi krokami staram się przejść na dietę Paleo. Zmiana nawyków żywieniowych jest trudniejsza niż mi się wydawało. Dlatego zaczęłam od śniadań, które są teraz pełne białka i tłuszczu. Jajka, boczek i awokado to idealne połączenie. Musicie spróbować! Dieta Paleo to totalne przeciwieństwo tego jak odżywiałam się do tej pory. Dieta paleolityczna naśladuje sposób odżywiania naszych przodków. Jest bogata w białko i tłuszcz. Jej podstawą są: mięso, jaja, ryby, warzywa oraz w niewielkiej ilości owoce. Eliminuje zupełnie zboża bogate w gluten, nabiał i produkty wysoko przetworzone.

Od kiedy usłyszałam o diecie Paleo zaczęłam bardziej się nią interesować. Podoba mi się ta koncepcja i wierzę, że taki sposób odżywiania może zapobiegać wielu problemom zdrowotnym. Ostanio odchodzi się od diety bogatej w węglowodany. Książka Robba Wolfa "Paleo Dieta" tak bardzo mnie zainspirowała, że postanowiłam dać szansę tej diecie. Wprowadzam ją małymi krokami i coraz bardziej mi się podoba.

Nigdy wcześniej nie jadłam boczku. Bałam się tłuszczu, wybierałam chude produkty. Boże, jakie moje życie było smutne ;) Od kiedy spróbowałam jaki pyszny jest boczek, jem go codziennie na śniadanie. Dam wam znać, jak zacznę tyć ;)

Jajka z boczkiem i awokado
(porcja dla jednej osoby)

3-4 jajka
kilka plasterków boczku
pół awokado
pół czerwonej cebuli
łyżeczka soku z cytryny
sól
pieprz

Sposób przygotowania:

Jajka ugotować i obrać ze skorupki. Pokroić i ułożyć na talerzu.

Awokado pokroić w drobną kostkę. Wrzucić do miseczki, polać sokiem z cytryny. Dodać do tego czerwoną cebulę pokrojoną w drobną kosteczkę. Przyprawić solą i dużą ilością pieprzu.

Boczek ułożyć na rozgrzanej patelni. Smażyć z dwóch stron do lekkiego zbrązowienia. Tak, żeby po wyjęciu na talerz był chrupiący. 

Ułożyć wszystko na talerzu i rozkoszować się tym genialnym połączeniem ;)


You may also like

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.